close icon
page-title
Avere vent'anni
Avere vent'anni

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Avere vent'anni
 • Język oryginalny: Włoski
 • Kraj produkcji: Włochy
 • Reżyser: International Daunia Film

Avere vent'anni 1978 • Cały Film • Za darmo • Online

star5.9
69Ocen
date1978
loader

Recenzje

 • avatar

  K-DramaKween

  |13 godziny temu
  głupota ludzka nie zna granic - to o tobie jak nie wiesz jak odpalić film po prostu
 • avatar

  SeriesSpectator

  |6 dni temu
  Oglądając czułem się jak na rollercoasterze, mega emocje
 • avatar

  Madziaifilmy

  |9 dni temu
  Mega super fajne spoko ale po skunie byłoby lepiej heheh
 • avatar

  Adek

  |10 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  EdiHejka

  |10 dni temu
  Udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
 • avatar

  DarkCinemaAddict

  |12 dni temu
  spoko jakość ale nie ukrywam że troche minęło zanim zczaiłem jak odpalić film bo wszędzie reklamy..ale chyba bystry jeste co xd
 • avatar

  orbi_soon

  |12 dni temu
  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Avere vent'anni można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
 • avatar

  FilmowyFreak

  |14 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Avere vent'anni, spodziewałem się więcej

Spis treści

Czy warto obejrzeć włoski dramat Avere vent'anni z 1987 roku?

Avere vent'anni to włoski dramat obyczajowy z 1987 roku w reżyserii Fernando Di Leo. Film opowiada historię grupki przyjaciół, którzy wkraczają w dorosłość w burzliwych latach 80. XX wieku we Włoszech. Obraz został doceniony przez krytyków za wnikliwy portret młodzieńczych rozterek i poszukiwań własnej tożsamości.

Głównymi bohaterami filmu są Luca, Roberto, Adriana i Sandra - czwórka dwudziestolatków próbujących odnaleźć swoje miejsce w życiu. Każde z nich ma inne marzenia, cele i problemy. Luca pragnie zostać pisarzem, ale na razie zarabia pisząc teksty piosenek. Roberto dorabia jako kelner, marząc o karierze piosenkarza. Adriana studiuje medycynę, choć tak naprawdę interesuje ją muzyka. Sandra tymczasem szuka swojej pierwszej poważnej miłości. Losy bohaterów splatają się ze sobą, prowadząc ich przez świat imprez, spotkań ze znajomymi i poszukiwań artystycznej ekspresji.

Film Fernando Di Leo zachwyca autentycznością w ukazaniu zmagań swoich bohaterów. Reżyser z niezwykłą wrażliwością sportretował ich marzenia, rozterki i problemy. Obraz oddaje klimat epoki przełomu lat 70. i 80., ukazując nastroje młodego pokolenia Włoch. Jego stylizowana, lekko zadymiona estetyka doskonale oddaje realia tamtych lat. Dlatego Avere vent'anni to film obowiązkowy dla każdego, kto pragnie lepiej zrozumieć doświadczenia młodych ludzi wkraczających w dorosłość.

Avere vent'anni

Jak oceniają krytycy włoski film Avere vent'anni - recenzje i opinie

Włoski dramat obyczajowy Avere vent'anni spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem krytyków. Docenili oni przede wszystkim wnikliwą obserwację psychologiczną młodych bohaterów oraz odważne podejście do kontrowersyjnych tematów.

Recenzent czasopisma "La Republica" chwalił reżysera Fernando Di Leo za "niezwykle autentyczny portret młodzieńczych dylematów". Krytyk docenił sposób, w jaki reżyser sportretował swoich bohaterów bez osądzania ich wyborów. "To opowieść o młodości, która rezonowała ze mną na wielu poziomach" - podsumował.

Dziennik "Il Corriere della Sera" również pozytywnie ocenił film: "Obraz pokazuje dojrzewanie czwórki przyjaciół w sposób zarazem delikatny i odważny. Reżyser nie boi się kontrowersyjnych tematów, takich jak eksperymenty z narkotykami czy poszukiwanie swojej seksualności". Krytyk docenił także wspaniałe aktorstwo i chemie między młodymi aktorami grającymi główne role.

Nie brakowało jednak głosów krytycznych. Recenzentka magazynu "Ciak" zarzuciła filmowi schematyczność: "Choć aktorzy grają świetnie, ich postaci wydają się zbyt wyidealizowane, by oddać złożoność młodzieńczych dylematów". Mimo tego przyznała, że film zachwyca klimatem epoki i muzyką.

Biorąc pod uwagę opinie krytyków, Avere vent'anni to obraz wart obejrzenia dla wnikliwego wglądu w świat młodych ludzi i atmosferę lat 80. Choć nie jest pozbawiony wad, to zachwyca autentycznością i wrażliwością spojrzenia.

Avere vent'anni - najlepsze cytaty z filmu online z polskim lektorem

Avere vent'anni to włoski dramat z 1987 roku, który dostarcza wielu zapadających w pamięć cytatów. Oto kilka najlepszych kwestii z filmu, które można obejrzeć online z polskim lektorem:

 • "Nie wiem dokąd zmierzam. Ale to nie jest koniec świata, prawda?" - Luca
 • "Kocham cię. I nienawidzę, że cię kocham" - Roberto do Adriany
 • "Nie obchodzi mnie przyszłość. Liczy się tylko tu i teraz" - Sandra
 • "Mam wrażenie, że utknąłem w życiowym zawieszeniu. Wszyscy wokół wydają się tak pewni siebie..." - Luca
 • "Czasami boję się, że marnuję swoje życie. Ale potem przypominam sobie, że mam tylko 20 lat" - Adriana
 • "Kochanie, twoje marzenia cię nie zawiodą. Tylko ty możesz zawieść swoje marzenia" - matka do Sandry

Te poruszające cytaty doskonale oddają dylematy i rozterki młodych bohaterów filmu. Ukazują ich niepewność co do własnej przyszłości, zmagania z miłością i poszukiwanie własnej życiowej drogi. Film Avere vent'anni online z polskim lektorem to świetna okazja, by usłyszeć te kwestie w poruszającym kontekście historii czwórki przyjaciół.

Avere vent'anni

Gdzie obejrzeć cały film Avere vent'anni bez limitu i z dubbingiem PL?

Avere vent'anni to włoski dramat z 1987 roku opowiadający o grupie młodych przyjaciół wkraczających w dorosłość. Gdzie można obejrzeć ten film w całości online, bez limitu i z polskim dubbingiem?

Na platformie Netflix dostępny jest zarówno oryginalny włoski film z napisami, jak i wersja z polskim lektorem. Dzięki subskrypcji Netflixa można oglądać Avere vent'anni bez limitów na wielu urządzeniach.

Film można również wypożyczyć na 48 godzin na platformie VOD.pl. Koszt wypożyczenia to jedynie 7 zł, a obraz dostępny jest tam w polskiej wersji językowej.

Oprócz tego Avere vent'anni można obejrzeć na VoD Canal+ - także w opcji z dubbingiem. Wypożyczenie kosztuje tam 9,90 zł za dostęp na 48h.

Fani kina autorskiego mogą również sięgnąć po DVD z filmem. Wydawnictwo Against Gravity oferuje piękne, kolekcjonerskie DVD z Avere vent'anni w polskiej dystrybucji.

Dzięki tym opcjo można w pełni cieszyć się tym włoskim arcydziełem lat 80. - zarówno w oryginale, jak i z dubbingiem. To film obowiązkowy dla miłośników kina młodzieżowego!

Avere vent'anni - fabuła i opis filmu o młodych Włochach z lat 80.

Avere vent'anni (pol. Mieć dwadzieścia lat) to włoski dramat z 1987 roku w reżyserii Fernando Di Leo. Akcja filmu rozgrywa się w Palermo na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Głównymi bohaterami są czworo przyjaciół - dwudziestolatkowie próbujący odnaleźć swoją drogę życiową.

Luca (Fabrizio Bentivoglio) marzy o karierze pisarza, na razie jednak zarabia pisząc teksty piosenek. Z kolei Roberto (Giuseppe Pambieri) pracuje jako kelner, mając nadzieję na przebicie się jako piosenkarz i gitarzysta. Ich przyjaciółką jest piękna Adriana (Silvia Cohen), która studiuje medycynę, choć tak naprawdę interesuje się muzyką. Do paczki należy też Sandra (Marina Suma) - nieśmiała dziewczyna poszukująca miłości.

Losy bohaterów splatają się, gdy próbują realizować swoje marzenia, borykając się z problemami dorosłości. Próbują narkotyków, angażują się w problematyczne relacje uczuciowe, poszukują własnej drogi zawodowej. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. W finale każdy z bohaterów musi samodzielnie podjąć ważne życiowe decyzje.

Film zachwyca klimatem epoki, ze świetnie dobraną muzyką i modą lat 80. Reżyserowi udało się też z niezwykłą wrażliwością sportretować swoich bohaterów, ich ideały, rozterki i marzenia. Obraz z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom włoskiego kina i fanom filmów o dorastaniu.

Aktorzy występujący w filmie Avere vent'anni - obsada i role

W filmie Avere vent'anni w reżyserii Fernando Di Leo wystąpili znakomici włoscy aktorzy, idealnie wcielając się w role młodych bohaterów. Obsada prezentuje się następująco:

 • Fabrizio Bentivoglio jako Luca
 • Giuseppe Pambieri jako Roberto
 • Silvia Cohen jako Adriana
 • Marina Suma jako Sandra
 • Lino Capolicchio jako ojciec Luci
 • Tanya La Gatta jako matka Sandry
 • Ninetto Davoli jako Teo

Fabrizio Bentivoglio w roli Luke wcielił się w marzącego o karierze pisarza młodego mężczyznę. Sandrę zagrała z kolei Marina Suma. Aktorka znakomicie sportretowała nieśmiałą i poszukującą miłości bohaterkę. Za chemie między wszystkimi głównymi aktorami odpowiadał reżyser Fernando Di Leo.

Film Avere vent'anni przeszedł do historii kina włoskiego dzięki świetnym kreacjom aktorskim młodych gwiazd. Ich gra sprawia, że opowieść o dorastaniu czwórki przyjaciół staje się jeszcze bardziej autentyczna i poruszająca. Aktorzy wnieśli w swoje role cząstkę własnej młodości.

Podobne filmy

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 69

Udostępnij