close icon
page-title
Nimona
Nimona

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Nimona
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Annapurna Pictures

Nimona 2023 • Cały Film • Za darmo • Online

star7.9
939Ocen
date2023
loader

Recenzje

 • avatar

  Madziaifilmy

  |5 godziny temu
  Mega super fajne spoko ale po skunie byłoby lepiej heheh
 • avatar

  SeriesSpectator

  |7 dni temu
  Oglądając czułem się jak na rollercoasterze, mega emocje
 • avatar

  orbi_soon

  |8 dni temu
  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Nimona można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
 • avatar

  K-DramaKween

  |10 dni temu
  głupota ludzka nie zna granic - to o tobie jak nie wiesz jak odpalić film po prostu
 • avatar

  DarkCinemaAddict

  |11 dni temu
  spoko jakość ale nie ukrywam że troche minęło zanim zczaiłem jak odpalić film bo wszędzie reklamy..ale chyba bystry jeste co xd
 • avatar

  gut87

  |12 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  Adek

  |14 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  FilmowyFreak

  |14 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Nimona, spodziewałem się więcej
 • avatar

  EdiHejka

  |14 dni temu
  Udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.

Trailer

Spis treści

Jak wygląda nowy film animowany Nimona?

Nimona to najnowszy film animowany wyprodukowany przez studio Annapurna Pictures na podstawie popularnego komiksu o tym samym tytule. Premiera filmu odbyła się 23 czerwca 2023 roku. Jest to animacja 2D utrzymana w konwencji fantasy i science fiction, której fabuła rozgrywa się w fikcyjnym świecie inspirowanym epoką średniowiecza, lecz z licznymi elementami futurystycznymi. Tytułowa bohaterka, Nimona, to tajemnicza dziewczyna o magicznych mocach, która dołącza do sir Ballistera Blackhearta, byłego rycerza, obecnie poszukiwanego złoczyńcy. Razem będą walczyć z Instytutem Lawsona i jego dyrektorem Ambrosiusem Goldenloinem.

Pod względem wizualnym Nimona wyróżnia się oryginalną, minimalistyczną animacją, utrzymaną w chłodnej, stonowanej kolorystyce z niewielką liczbą jaskrawych barw. Projekt postaci jest bardzo uproszczony, co podkreśla niezależny charakter produkcji. Jednocześnie film zachwyca dbałością o detale, pięknymi tłami i płynnością animacji. Całość utrzymana jest w konwencji retro, co sprawia, że Nimona może przypaść do gustu zarówno młodszej, jak i starszej widowni.

Nimona

Czy Nimona to udana ekranizacja komiksu o tym samym tytule?

Komiks "Nimona" autorstwa Noelle Stevenson ukazywał się w latach 2012-2015 i zdobył wiele nagród, w tym National Book Award. Nic więc dziwnego, że doczekał się ekranizacji. Film zachowuje ducha oryginalnej historii - mroczny klimat połączony z dużą dozą humoru i przewrotności. Zachowano charakterystyczny, minimalistyczny styl rysunku Stevenson. Nimona, buntownicza nastolatka o burzliwej przeszłości, świetnie odnajduje się na ekranie. Jej relacja z sir Ballisterem, początkowo nacechowana nieufnością, z czasem ewoluuje w coś w rodzaju ojcowsko-córkowej więzi.

Scenariusz filmu wprowadza pewne zmiany w stosunku do komiksu, skraca lub rozwija niektóre wątki, by lepiej dostosować historię do potrzeb pełnometrażowej animacji. Niemniej jednak twórcom udało się zachować unikatowy klimat oryginału i wierność kluczowym postaciom. Dzięki temu Nimona to rzadki przypadek udanej ekranizacji komiksu, która z pewnością zadowoli jego fanów.

Co warto wiedzieć przed seansem nowego filmu Nimona?

Nimona to animacja science fiction osadzona w świecie fantasy, której akcja dzieje się w fikcyjnym państwie o nazwie Królestwo. Główną bohaterką jest tytułowa Nimona - tajemnicza nastolatka obdarzona magicznymi mocami, która dołącza do sir Ballistera Blackhearta, byłego rycerza, a obecnie poszukiwanego przestępcy. Wspólnie będą walczyć z Instytutem Lawsona i jego dyrektorem Ambrosiusem Goldenloinem, dawnym przyjacielem Ballistera.

Film porusza motywy walki dobra ze złem, władzy i korupcji, ale także wątki takie jak przyjaźń, lojalność i poszukiwanie własnej tożsamości. Charakteryzuje się czarnym humorem, dynamiczną akcją i wciągającą fabułą. Styl animacji nawiązuje do komiksowej estetyki - jest minimalistyczny i ascetyczny. Kolorystyka utrzymana jest w chłodnych, stonowanych barwach. Całość tworzy klimat retro-futurystycznej baśni.

Reżyserią Nimony zajęli się Nick Bruno i Troy Quane. Film powstał na podstawie popularnego komiksu autorstwa Noelle Stevenson. Głosów głównym bohaterom użyczyli Chloë Grace Moretz, Riz Ahmed, Eugene Lee Yang i Laurence Fishburne. Nimona to propozycja zarówno dla wielbicieli animacji, jak i fanów komiksowego pierwowzoru.

Nimona

Dlaczego Nimona to film, który warto obejrzeć?

Nimona wyróżnia się na tle innych tegorocznych filmów animowanych i z pewnością warto poświęcić jej uwagę. Po pierwsze, odświeżająca jest ascetyczna, minimalistyczna stylistyka - zarówno jeśli chodzi o animację, jak i projekt postaci czy tła. Nie uświadczymy tu przesytu barw, szczegółów czy efektów specjalnych. Wszystko podporządkowane jest nastrojowi i klimatem retrofuturystycznej baśni.

Po drugie, film porusza ciekawe i uniwersalne tematy - poszukiwanie tożsamości, walka dobra ze złem, korupcja i nadużycie władzy. Fabuła nie jest wtórna ani banalna. Dynamiczna akcja i czarny humor sprawiają, że seans mija niezwykle szybko. Po trzecie wreszcie, Nimona to udana ekranizacja kultowego komiksu Noelle Stevenson, zachowująca wierność oryginałowi. Fani z pewnością docenią adaptację ulubionych bohaterów.

Reasumując, minimalistyczna stylistyka, ciekawa fabuła i postacie, dystopijny klimat i humor - to główne atuty, które sprawiają, że Nimona to animacja godna obejrzenia i która na długo pozostaje w pamięci.

Kto odpowiada za reżyserię i produkcję filmu animowanego Nimona?

Za reżyserię Nimony odpowiada dwóch twórców - Nick Bruno i Troy Quane. Obaj mają na koncie pracę przy innych znanych animacjach. Nick Bruno reżyserował m.in. "Lego Przygoda" oraz "Lego Przygoda 2", a także seriale "Madagaskar pingwiny" i "Fineasz i Ferb". Z kolei Troy Quane ma na swoim koncie takie tytuły jak "Kung Fu Panda: Tajemnice nieśmiertelności" czy "Lego: Liga Sprawiedliwych przeciwko Bizarro League".

Producentami filmu są Marc Haimes i Noelle Stevenson, autorka komiksowego pierwowzoru. Stevenson była mocno zaangażowana w proces produkcji, dbając by film jak najwierniej oddawał klimat i wygląd komiksu. Animację wykonało studio Framestore, które ma na koncie takie tytuły jak "Grinch", "Paddington 2" czy "Wielka przygoda Lego". Za produkcję i dystrybucję odpowiada Annapurna Pictures, znane z takich filmów animowanych jak "Spider-Man Uniwersum" czy "Kubo i dwie struny".

Jaka jest fabuła nowego filmu animowanego Nimona i kim są główni bohaterowie?

Akcja Nimony rozgrywa się w futurystycznym świecie fantasy. Główną bohaterką jest tytułowa Nimona - tajemnicza dziewczyna obdarzona magiczną mocą kształtowania swojego ciała. Dołącza ona do sir Ballistera Blackhearta, byłego rycerza, który obecnie jest poszukiwanym przestępcą. Jego celem jest obalenie Instytutu Lawsona i jego dyrektora Ambrosiusa Goldenloina.

Ballister i Nimona są niezwykłym duetem - on powściągliwy i opanowany, ona dzika i nieposkromiona. Początkowo nieufna wobec siebie, para stopniowo nawiązuje nić zrozumienia i zaufania. W tle ich walki z Instytutem Lawsona pojawiają się wątki korupcji, żądzy władzy i przemocy.

Film łączy w sobie elementy science fiction i fantasy. Retrofuturystyczny klimat przywodzi na myśl produkcje studia Cartoon Network z lat 90. Kolorystyka utrzymana jest w chłodnych, stonowanych barwach z nielicznymi akcentami żywszych odcieni. Styl animacji nawiązuje do prostej, minimalistycznej kreski komiksowego pierwowzoru.

Dzięki ciekawej fabule, charyzmatycznym bohaterom i klimatowi retro Nimona to animacja, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Jest to udana ekranizacja kultowego komiksu Noelle Stevenson.

Podobne filmy

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 939

Udostępnij