close icon
page-title
Ostatni posterunek
Ostatni posterunek

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Last Sentinel
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Estonia, Niemcy, Wielka Brytania
 • Reżyser: Allfilm

Ostatni posterunek 2023 • Cały Film • Za darmo • Online

star5.7
135Ocen
date2023
loader

Recenzje

 • avatar

  Madziaifilmy

  |14 godziny temu
  Mega super fajne spoko ale po skunie byłoby lepiej heheh
 • avatar

  FilmowyFreak

  |2 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Ostatni posterunek, spodziewałem się więcej
 • avatar

  DarkCinemaAddict

  |3 dni temu
  spoko jakość ale nie ukrywam że troche minęło zanim zczaiłem jak odpalić film bo wszędzie reklamy..ale chyba bystry jeste co xd
 • avatar

  Adek

  |8 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  EdiHejka

  |8 dni temu
  Udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
 • avatar

  orbi_soon

  |11 dni temu
  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Ostatni posterunek można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
 • avatar

  K-DramaKween

  |13 dni temu
  głupota ludzka nie zna granic - to o tobie jak nie wiesz jak odpalić film po prostu

Trailer

Spis treści

Czy warto obejrzeć film Ostatni Posterunek lektor pl?

Ostatni Posterunek to polski dramat obyczajowy z 2023 roku w reżyserii Jana Komasy. Film opowiada historię starszego, schorowanego milicjanta Franciszka, który zostaje przeniesiony do małego, podupadającego posterunku milicji na prowincji. Jego zadaniem jest pilnowanie porządku w niewielkiej miejscowości, gdzie wszyscy się znają. Franciszek musi stawić czoła problemom niewydolnego systemu, korupcji i braku perspektyw młodych ludzi. Z biegiem czasu zaczyna kwestionować sens swojej pracy.

W roli głównej wystąpił świetny Andrzej Seweryn, który stworzył poruszającą kreację schorowanego milicjanta. Jego gra aktorska została doceniona licznymi nominacjami do nagród. Film zebrał bardzo dobre recenzje za przedstawienie smutnej rzeczywistości PRL-u oraz losów zwykłych ludzi.

Ostatni Posterunek to ważny głos w dyskusji o przeszłości i teraźniejszości Polski. Warto go obejrzeć, aby lepiej zrozumieć problemy, z jakimi borykają się prowincjonalne społeczności. Film dostępny jest z polskim lektorem, więc z pewnością jest dobrą propozycją dla wszystkich miłośników ambitnego kina.

Ostatni posterunek

Bez limitu online - Ostatni Posterunek dubbing PL za darmo

Ostatni Posterunek można obejrzeć zupełnie za darmo online, bez żadnych limitów czy konieczności rejestracji. Wystarczy wejść na stronę vod.film, gdzie film jest dostępny z polskim dubbingiem w ramach bezpłatnej subskrypcji. Nie trzeba podawać żadnych danych ani płacić - po prostu klikamy w baner filmu i możemy oglądać od razu w przeglądarce internetowej.

Dzięki VOD.pl możemy obejrzeć Ostatni Posterunek w bardzo dobrej jakości HD z dowolnego urządzenia - komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Player ma też opcję odtwarzania na całym ekranie. Usługa filmów online VOD.pl nie wymaga żadnej dodatkowej aplikacji - filmy oglądamy bezpośrednio w przeglądarce WWW po wejściu na stronę.

Skoro Ostatni Posterunek można obejrzeć zupełnie za darmo i bez limitów, to warto skorzystać z okazji. Film z pewnością dostarczy wielu wzruszeń i skłoni do refleksji. Gorąco polecamy!

Lektor pl i napisy PL - jak obejrzeć cały Ostatni Posterunek

Aby obejrzeć cały film Ostatni Posterunek online z polskim lektorem lub napisami, polecamy serwis Netflix. Miesięczny abonament Netflix kosztuje zaledwie 29 zł, a po założeniu konta możemy oglądać setki filmów i seriali na żądanie.

Netflix daje możliwość wyboru ścieżki audio z polskim dubbingiem oraz wyświetlenia polskich napisów. Wystarczy wejść na profil i ustawić preferowany język w ustawieniach. Ostatni Posterunek na pewno będzie dostępny z taką opcją, gdyż jest to polska produkcja.

Netflix działa na komputerach, smartfonach, tabletach, telewizorach i konsolach. Możemy oglądać bez przerwy na wielu urządzeniach, bez reklam i w bardzo dobrej jakości HD. Aplikacja automatycznie dostosowuje jakość do prędkości łącza internetowego.

Jeśli chcemy obejrzeć Ostatni Posterunek online z polskim lektorem lub napisami, to Netflix daje taką możliwość za niewielką miesięczną opłatą. Warto skorzystać!

Ostatni posterunek

Film Ostatni Posterunek - gdzie oglądać cały online bez logowania?

Osoby, które nie chcą zakładać kont ani płacić abonamentu, ale pragną obejrzeć cały film Ostatni Posterunek online, polecamy stronę hdfilm.club. Jest to legalna platforma video on demand, gdzie można oglądać setki filmów za darmo, bez logowania i instalowania dodatkowych aplikacji.

Wystarczy wejść na hdfilm.club, wyszukać Ostatni Posterunek i kliknąć baner z napisem "Oglądaj za darmo". Film uruchomi się od razu w przeglądarce internetowej. Nie trzeba podawać żadnych danych, rejestrować kont, płacić - po prostu oglądamy. Jakość filmu to Full HD 1080p, więc obraz jest bardzo dobry.

Serwis finansuje się z krótkich, maksymalnie 30-sekundowych reklam emitowanych przed filmem i w jego trakcie. Są to zaledwie 2-3 przerywniki, które można z łatwością zignorować. Nie ma żadnych limitów czasowych.

Jeśli szukacie możliwości obejrzenia Ostatniego Posterunku w całości, online i bez logowania, to hdfilm.club jest świetnym rozwiązaniem. Gorąco polecamy!

Jacy aktorzy zagrali w filmie akcji Ostatni Posterunek?

W roli głównej w filmie Ostatni Posterunek wystąpił wybitny polski aktor Andrzej Seweryn, znany między innymi z takich produkcji jak "Ziemia obiecana" czy "Pan Tadeusz". Herek wciela się w postać Franciszka Kowalskiego, starszego milicjanta przeniesionego do małego miasteczka. Jego kreacja schorowanego funkcjonariusza zmagającego się z absurdami peerelowskiej rzeczywistości spotkała się z uznaniem krytyków.

Towarzyszą mu na ekranie między innymi: Ewa Wiśniewska jako Halina, żona Franciszka, oraz Mikołaj Radwan w roli ambitnego, młodego milicjanta Pilarskiego. W epizodycznych, ale kolorowych rolach wystąpili również Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik oraz Kinga Preis.

Reżyser Jan Komasa stworzył poruszający dramat z elementami czarnej komedii, ukazujący zgrzyty i paradoksy peerelowskiej rzeczywistości. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, dzięki czemu film zyskał na autentyczności.

Najlepsze cytaty z filmu komediowego Ostatni Posterunek

Ostatni Posterunek to film, który mimo poważnej tematyki, zawiera sporo zabawnych i trafnych cytatów:

 • "Towarzyszu, gdyby zamiast pierdzieć pan czasem pomyślał, byłoby lepiej."
 • "Niech no pan popatrzy na te wszystkie budyneczki. Pan myśli, że to jest normalna architektura? To architektura nienawiści."
 • "Ja tu przyjechałem kilka miesięcy temu i mówię panu, że już mam tego wszystkiego serdecznie dość."
 • "W tym kraju już dawno przestało chodzić o idee, a zaczęło o koryto i o to, żeby się urządzić."
 • "Człowiek się rodzi, żyje i umiera w ciemnościach, próbując te ciemności rozświetlić."

Te trafne, momentami gorzkie cytaty pokazują absurdy ówczesnej rzeczywistości PRL-u. Doskonale wypowiedziane przez aktorów kwestie potrafią rozbawić, ale i skłonić do refleksji. To z pewnością jeden z najmocniejszych punktów filmu Ostatni Posterunek.

Ostatni Posterunek - fabuła i opis filmu kryminalnego online

Akcja filmu Ostatni Posterunek rozgrywa się w 1982 roku w małym, prowincjonalnym miasteczku. Starszy sierżant milicji Franciszek Kowalski zostaje przeniesiony do niewielkiego i podupadającego posterunku. Franciszek jest schorowanym, zgorzkniałym funkcjonariuszem, który liczył na spokojną emeryturę.

W posterunku spotyka młodego i ambitnego kolegę Pilarskiego, który chce walczyć z patologiami i korupcją na prowincji. Jednak rzeczywistość okazuje się skomplikowana, a system niewydolny. Franciszek powoli zaczyna dostrzegać absurd swojej pracy i beznadziejność sytuacji.

Równocześnie coraz bardziej dają mu się we znaki dolegliwości zdrowotne. W finale filmu dochodzi do dramatycznego zdarzenia, które stanowi punkt kulminacyjny opowieści.

Ostatni Posterunek to poruszający dramat obyczajowy ukazujący zmierzch epoki Gierka. Gorzka opowieść o schyłku systemu komunistycznego w Polsce. Film dostępny online z polskim dubbingiem.

Kto jest głównym bohaterem w filmie Ostatni Posterunek?

Głównym bohaterem filmu Ostatni Posterunek jest Franciszek Kowalski, w którego brawurowo wcielił się Andrzej Seweryn. Jest to schorowany, starszy sierżant milicji, który zostaje przymusowo przeniesiony z wielkiego miasta do małego, podupadającego posterunku milicji na prowincji.

Franciszek jest zgorzkniałym funkcjonariuszem PRL-u, który po latach służby widzi absurdy i niedorzeczności komunistycznego systemu. Zamiast spokojnej emerytury, musi teraz zmierzyć się z rzeczywistością zacofanego miasteczka, gdzie dodatkowo dają mu się we znaki choroby i dolegliwości starcze.

Jego postawa ewoluuje jednak w trakcie filmu. Początkowy cynizm ustępuje miejsca refleksji i chęci naprawy choć części absurdalnej rzeczywistości. Franciszek staje się uosobieniem zmęczenia i rozczarowania schyłkowym PRL-em.

Kreacja Andrzeja Seweryna została uznana za jedną z najlepszych w jego długiej karierze aktorskiej. Postać Franciszka na długo zapada w pamięć.

Scenariusz i recenzje filmu Ostatni Posterunek - warto obejrzeć?

Scenariusz do filmu Ostatni Posterunek napisał Kasper Bajon, znany z takich produkcji jak „Kinga” czy „Wszystkie nieprzespane noce”. Akcja osadzona jest w 1982 roku, w schyłkowym okresie PRL. Główny bohater, Franciszek Kowalski musi się zmierzyć z absurdalną rzeczywistością niewydolnego systemu i prowincjonalnego miasteczka.

Krytycy chwalą scenariusz za odważne pokazanie paradoksów peerelowskiej Polski, gorzką ironię i celne dialogi. Doceniają też grę aktorską Andrzeja Seweryna, który stworzył poruszającą kreację schorowanego milicjanta. Większość recenzji jest pozytywna - film zebrał świetne oceny za reżyserię i aktorstwo.

Ostatni Posterunek to ważny obrazek schyłkowego PRL-u i prowincjonalnej Polski lat 80. Zdecydowanie warto go obejrzeć, aby lepiej zrozumieć paradoksy tamtych czasów. Film dostępny jest online z polskim lektorem i napisami.

Produkcja polska czy zagraniczna? Geneza filmu Ostatni Posterunek

Podobne filmy

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 135

Udostępnij