close icon
page-title
Wielki Mike
Wielki Mike

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Blind Side
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Alcon Entertainment

Wielki Mike 2009 • Cały Film • Za darmo • Online

star7.7
6145Ocen
date2009
loader

Recenzje

 • avatar

  DarkCinemaAddict

  |15 godziny temu
  spoko jakość ale nie ukrywam że troche minęło zanim zczaiłem jak odpalić film bo wszędzie reklamy..ale chyba bystry jeste co xd
 • avatar

  SeriesSpectator

  |2 dni temu
  Oglądając czułem się jak na rollercoasterze, mega emocje
 • avatar

  Adek

  |3 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  QuickFlick

  |5 dni temu
  jakość spoko ale czasem wolniej się ładuje. ale film jeden z moich ulubionych
 • avatar

  gut87

  |6 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  K-DramaKween

  |7 dni temu
  głupota ludzka nie zna granic - to o tobie jak nie wiesz jak odpalić film po prostu
 • avatar

  Madziaifilmy

  |8 dni temu
  Mega super fajne spoko ale po skunie byłoby lepiej heheh
 • avatar

  orbi_soon

  |11 dni temu
  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Wielki Mike można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
 • avatar

  EdiHejka

  |12 dni temu
  Udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
 • avatar

  FilmowyFreak

  |13 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Wielki Mike, spodziewałem się więcej

Trailer

Spis treści

Gdzie obejrzeć film Wielki Mike z polskim lektorem online?

Wielki Mike to dramat biograficzny z 2009 roku w reżyserii Johna Lee Hancocka, opowiadający historię wschodzącej gwiazdy futbolu amerykańskiego Michaela Ohera. Film zebrał bardzo pozytywne recenzje i zdobył Oscara dla najlepszej aktorki dla Sandry Bullock. Dla wielu widzów jest to obowiązkowa pozycja, którą warto zobaczyć. Jednak nie wszyscy wiedzą, gdzie można obejrzeć Wielkiego Mike'a online z polskim lektorem.

Na szczęście film jest dostępny na kilku popularnych platformach streamingowych. Przede wszystkim można go znaleźć w bibliotece Netflix - wymaga to oczywiście wykupienia abonamentu, ale daje dostęp nie tylko do tego tytułu, ale do szerokiej biblioteki filmów i seriali. Inną opcją jest wypożyczenie Wielkiego Mike'a na 48 godzin na platformie Rakuten TV. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą obejrzeć ten konkretny film. Wielki Mike jest też dostępny do kupienia na platformach takich jak Apple TV, Google Play, Amazon Prime Video czy Chili TV. Opcji jest zatem sporo i każdy powinien znaleźć najlepszą dla siebie.

Wielki Mike

Czy warto obejrzeć film Wielki Mike i dlaczego tak uważają recenzenci?

Wielki Mike zebrał bardzo pozytywne recenzje po premierze i do dziś uchodzi za jeden z lepszych filmów sportowych ostatnich lat. Krytycy chwalą przede wszystkim kreację aktorską Sandry Bullock, za którą otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Jej gra jest pełna ciepła i wiarygodności. Recenzenci doceniają też mądre połączenie wątków sportowych i obyczajowych. Film pokazuje nie tylko drogę bohatera do sławy, ale przede wszystkim opowiada poruszającą historię rodziny, która dała Michaelowi szansę na lepsze życie.

Krytycy chwalą reżyserię Johna Lee Hancocka za umiejętne budowanie napięcia i wplatanie w film elementów humoru. Podkreślają, że Wielki Mike to film, który łączy rozrywkę z wartościowym przesłaniem. Produkcję polecają zarówno fanom sportowych historii, jak i kinowym melomanom szukającym wzruszeń. Jeśli zależy Ci na dobrym filmie opartym na prawdziwych wydarzeniach, Wielki Mike jest zdecydowanie godny polecenia.

Wielki Mike - najlepsze cytaty z filmu, które na zawsze zapadły w pamięć

Wielki Mike został bardzo ciepło przyjęty przez widzów i krytyków nie tylko ze względu na poruszającą historię, ale także dzięki zapadającym w pamięć dialogom. Oto kilka najlepszych cytatów z tego filmu:

 • "Zawsze mówiłem, że jesteśmy rodziną, która ma szczęście i jest błogosławiona, a teraz wiem, że to prawda. Mamy szczęście, ponieważ Bóg postawił ciebie na naszej drodze." - Sean Tuohy
 • "Czasami trzeba pozwolić innym ludziom pomóc ci znaleźć drogę." - Leigh Anne Tuohy
 • "Mam skłonność do zapominania, że nic nie wiem o futbolu." - Michael Oher
 • "Jesteśmy dumni z tego kim jesteś, Michael." - Leigh Anne Tuohy
 • "Zawsze skupiałem się na tym, czego mi brakuje. A teraz myślę o tym, co mam. Mam rodzinę." - Michael Oher

Te przemyślane i pełne ciepła kwestie sprawiają, że film na długo pozostaje w pamięci. Pozwalają lepiej zrozumieć i poczuć tę niezwykłą historię, która rozegrała się naprawdę.

Wielki Mike

Fabuła filmu Wielki Mike - o czym jest ten film z Tysonem w roli głównej?

Wielki Mike to poruszająca opowieść o młodym, utalentowanym sportowcu Michaelu Oherze i drodze, jaką musiał przejść, by spełnić swoje marzenia. Głównym bohaterem jest Michael "Wielki Mike" Oher, który mimo trudnego dzieciństwa i braku perspektyw, dzięki spotkaniu z rodziną Tuohy dostaje szansę na lepsze życie i karierę w futbolu amerykańskim.

Film zaczyna się, gdy Michael jako nastolatek z ubogiej dzielnicy trafia do prestiżowej szkoły, do której uczęszcza syn rodziny Tuohy. Leigh Anne Tuohy dostrzega jego talent i postanawia zaopiekować się chłopcem, dając mu dom i miłość rodzicielską. Początkowo Michael ma problemy z odnalezieniem się w nowym środowisku, jednak dzięki wsparciu nowej rodziny zaczyna rozwijać swój talent futbolowy. Trener drużyny dostrzega w nim ogromny potencjał i Michael zaczyna odnosić sukcesy na boisku, co otwiera mu drogę na prestiżowe studia i karierę w NFL.

Film pokazuje niezwykłą historię prawdziwej przyjaźni, miłości i wiary we własne możliwości. Porusza tematy wykluczenia społecznego i siły, jaką daje bliskość drugiego człowieka. To historia, która udowadnia, że nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji zawsze jest nadzieja, jeśli ktoś obdarzy nas swoją wiarą i miłością.

Jak wyglądała produkcja i realizacja filmu Wielki Mike z M. Tysonem?

Produkcja filmu Wielki Mike była dość skomplikowanym przedsięwzięciem, ponieważ film łączy elementy dramatu obyczajowego i sportowego. Zdjęcia realizowano w Stanach Zjednoczonych w Atlancie i okolicach. Twórcy chcieli, by historia w jak największym stopniu oddawała realia, w jakich wychowywał się prawdziwy Michael Oher.

Aby jak najlepiej sportretować głównego bohatera, aktor Quinton Aaron przeszedł intensywne szkolenie z futbolu amerykańskiego, by wiarygodnie oddać grę Michaela. Twórcy położyli też duży nacisk na oddanie specyfiki środowiska, z którego pochodził Oher. Ważnym elementem produkcji była praca nad relacją Michalea z rodziną Tuohy. Aktorzy spędzali ze sobą dużo czasu, by w naturalny sposób zbudować więź przed kamerą.

Reżyser John Lee Hancock zadbał o wydobycie z historii Michaela Ohera uniwersalnych wartości - siły rodziny, empatii i wiary we własne możliwości. Dzięki temu Wielki Mike to nie tylko opowieść o sporcie, ale przede wszystkim wzruszający dramat obyczajowy poruszający kwestie wykluczenia społecznego i siły ludzkich relacji.

Zwiastun filmu Wielki Mike zapowiada wciągającą opowieść o bokserze

Zwiastun filmu Wielki Mike od razu wprowadza w klimat tej niezwykłej produkcji. Widzowie poznają historię utalentowanego sportowca Michaela Ohera, który mimo trudnej przeszłości dzięki uporowi i pomocy nowej rodziny realizuje swoje marzenia. Zapowiedź ukazuje transformację, jaką przeszedł Michael - od wykluczonego dziecka ulicy do gwiazdy futbolu amerykańskiego.

Zwiastun skupia się przede wszystkim na relacji, jaka rodzi się między Michaelem a rodziną Tuohy. To oni dostrzegają w nim nie tylko talent sportowy, ale przede wszystkim wrażliwego młodego człowieka i postanawiają mu pomóc. Zwiastun pokazuje, że Wielki Mike to nie tylko opowieść o sporcie, ale przede wszystkim wzruszający dramat obyczajowy o sile rodzinnych więzi. Film zapowiada się na wciągającą produkcję, która porusza i motywuje do działania.

Podobne filmy

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 6145

Udostępnij